Pompy Infuzyjne

POMPA INFUZYJNA MONO i DUET 20/50


– Sterowanie i kontrola procesorem.

– Szybkość podawania płynów od 0,1 ml/h do 99,9 ml/h, regulowana co 0,1 ml/h.

– Możliwość stosowania strzykawek 20 ml lub 50 ml.

– System zabezpieczający przed obturbacją żyły (KVO – keep vein open).

– Alarmy dźwiękowe: okluzja, KVO, rozładowana bateria.

– Funkcja aktywna Bolus (dawka uderzeniowa 256 ml/h).

– Płynne przechodzenie podczas pracy z zasilania sieciowego na zasilanie z akumulatora, który umożliwia czterogodzinną pracę.

– Możliwość mocowania na statywie.

– Zastosowanie w szpitalach, karetkach reanimacyjnych, domu, gabinetach intensywnej terapii, weterynarii.

DUET – jest ostatnią wersją dotychczas produkowanych przez firmę KWAPISZ pomp infuzyjnych, sterowaną i kontrolowaną mikroprocesorem. Umożliwia podawanie płynów dożylnych z dwóch strzykawek z niezależnie regulowaną szybkością oraz możliwością zwiększania ilości podawanego płynu infuzyjnego (bolus).

Przyczyny Awarii:

Pompy infuzyjne są narażone na uszkodzenia wynikające z zalania przez płyny dezynfekcyjne (często uszkadza się klawiatura). Po naprawie sprawdzane są wszystkie zabezpieczenia w które dana pompa jest wyposażona : czujnik kropel, czujnik powietrza w drenie, czujnik ciśnienia w drenie (detekcja okluzji), czujnik rodzaju strzykawki. 

W dwustrzykawkowych pompach  częstym problemem są błędy w pamięci konfiguracji pracy. Efektem tego jest wadliwa praca jednego z kanałów(błędna obsługa klawiatury-efekt zamiany funkcji klawiszy, reset przy próbie załączenia infuzji, komunikat „pusta strzykawka” przed zakończeniem infuzji przy prawidłowym wyborze strzykawki, zmieniony język obsługi).